V. Ažukaitė Pasaulio taurės etape tarp 64 geriausių

2021 Kovo mėn. 20-22 d. Kazanėje (Rusija) vyko Pasaulio fechtavimo suaugusiųjų taurės etapas. Varžybose dalyvavo per 200 sportininkių iš viso pasaulio, siekiančių gauti kuo daugiau reitingo taškų, kurie gali lemti kelialapį į Tokijo Olimpiadą. Atstovauti Lietuvą, turėjo du fechtuotojai – Viktė Ažukaitė ir Tomas Makarovas, tačiau likus porai savaičių iki varžybų, Tomas patyrė kojos traumą, tad vykti į varžybas negalėjo.

Viktė Ažukaitė šeštadienį pogrupyje kovėsi su JAV, Rusijos, Kipro, Kinijos, Uzbekistano ir Vokietijos atstovėmis. Pirmas 3 kovas pralaimėjus vos vienu tašku, Viktė sugebėjo išlikti rami ir išplėšti dvi pergales. Pasibaigus pogrupiams, iš 205 dalyvių, gavo 124 reitingo numerį. Pirmoji atkrintamųjų kova vyko su 21 reitingo numerį turėjusia vengre, Edina Kardos, kurią lietuvė nugalėjo 15:7. Kova dėl patekimo tarp 64 geriausiųjų buvo itin atkakli. Paskutiniame kovos laike, pralaiminėjusi Viktė Ažukaitė, išlygino rezultatą ir išplėšė pratesimą. Atlikusi sėkmingą kontra-ataką, 14:13 įveikė Venesuelos atstovę Maria Martinez, kurios pasaulinis reitingas yra 41. Kova dėl patekimo į 32, vyko su Kinijos sportininke Yiwen Sun (3 reitingo numeris Pasaulyje) ir po įtemptos kovos, vos vienu tašku, 12:11 teko pripažinti priešininkės pranašumą.

Viktė Ažukaitė galutinėje įskaitoje užėmė 63 vietą ir pasibaigus, Pasaulio taurės etapui, pradės ruoštis atrankinėms varžyboms Tokijo Olimpiadai, kurios vyks balandžio gale Madride (Ispanija).

Visus rezultatus galite rasti – https://fie.org/competitions/2021/92

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *