Pasaulio suaugusiųjų čempionatas Budapešte’19

2019 m. Liepos 15-21 d. Budapešte (Vengrija) vyko Pasaulio suaugusiųjų fechtavimo čempionatas. Jame dalyvavo 8 sportininkai, atstovaujantys Lietuvą, špagininkai Emilija Serapinaitė, Viktė Ažukaitė, Paulina Bajorūnaitė, Olivija Mašalo, Tomas Makarovas, Arnas Salokas, Povilas Markevičius ir kardininkas Artem Zanin. Paskutinysis Pasaulio čempionatas prieš 2020 m. olimpiadą sutraukė išties daug dalyvių, visuose ginkluose dalyvavo per 200-300 moterų ir vyrų.

Čempionatas prasidėjo moterų špagos rungtimi. Geriausiai sekėsi E. Serapinaitei, kuri pogrupyje laimėjo 3 kovas iš 5, atkrintamosiose įveikė olandę K.Bonne rezultatu 15:13 ir pateko tarp 96 geriausių. Deja, patekti į 64 nepavyko pralaimėjus ispanei S.Fernandez. Galutinėje įskaitoje E.Serapinaitė užėmė 85 vietą tarp 188 dalyvių. O. Mašalo pogrupyje laimėjo 3 kovas iš 6, P. Bajorūnaitė 2 iš 6. Abiems fechtuotojoms nepavyko patekti tarp 96. O. Mašalo pralaimėjo kanadietei M.Hoppe rezultatu 15:10, o P. Bajorūnaitė 15:11 nusileido buvusiai 1 nr. pasaulio reitinge tunisietei S.Besbes. Galutinėje įskaitoje užimtos atitinkamai 129 ir 143 vietos. V. Ažukaitei šį kartą nepavyko įveikti atkrintamųjų barjero, su viena pergale užimta 160 vieta.

Vyrų špagos rungtyje geriausiai iš Lietuvos sekėsi T. Makarovui. Pogrupyje laimėtos 4 kovos iš 6, gautas 65 reitingo numeris leido praleisti pirmą atkrintamųjų kovą ir patekti iš karto tarp 128. Deja, kova dėl 96 buvo lemtinga, T. Makarovui nepavyko įveikti kolumbiečio J. Rodriguez rezultatu 15:10. Galutinėje įskaitoje užimta 119 vieta tarp 226 dalyvių. P. Markevičius pogrupyje laimėjo 2 kovas iš 6, dėl patekimo į 128 laimėjo prieš australą I. Hayes 15:12, bet neįveikė izraeliečio G. Beskin dėl patekimo į 96. Galutinėje įskaitoje užimta 156 vieta. A. Salokui nepavyko įveikti atkrintamųjų barjero, nelaimėjus nei vienos kovos galutinėje įskaitoje užimta 209 vieta.

Kardininkas A. Zanin pogrupyje laimėjo 4 kovas iš 6, gautas 23 reitingo numeris leido praleisti pirmą atkrintamųjų kovą. Patekti į 64 nepavyko po įtemptos kovos su kazaku I.Mokretcon. A. Zanin pralaimėjo 15:12 ir galutinėje įskaitoje užėmė 71 vietą tarp 161 dalyvio.

Visus rezultatus galite rasti čia

Pasibaigęs Pasaulio čempionatas taip pat užbaigė sezoną. Pailsėjus, nuo rugpjūčio vidurio vėl pradėsime treniruotis ir ruošimės naujam sezonui. Pirmosios varžybos vyks jau rugsėjo pradžioje.