Sidabras Stokholmo satelite – V. Ažukaitei

2022 m. Rugsėjo 18 d. Stokholme (Švedija) vykusiame antrosiose naujo sezono satelito varžybose „FIE Rehbinderska Priset 22/23”, Lietuvos fechtuotoja Viktė Ažukaitė pademonstravo fantastišką pasiruošimą ir laimėjo sidabrą!

Pirmajame pogrupyje Viktė Ažukaitė įveikusi keturias varžoves iš šešių, antrajame priešininkėms nepaliko jokių vilčių. Laimėjusi visas kovas gavo pirmąjį varžybų reitingo numerį ir atkrintamosiose iš karto pateko tarp 32 geriausiųjų. Dėl patekimo į 16-uką nesunkiai – 15:7 įveikė švedę L. Eriksson, dėl 8-uko 15:14 nugalėjo norvegę V. Tengesdal. Kovoje dėl medalio įveikė lenkę P. Wilaszek 15:13, o dėl finalo vos per plauką 15:14 nugalėjo Austrijos atstovę P. Schmidl. Finalinėje kovoje lietuvė 15:8 pralaimėjo italei A. Clerici ir galutinėje įskaitoje užėmė 2 vietą tarp 53 fechtuotojų. Tai vienas aukščiausių Lietuvos fechtuotojų pasiektų titulų.

Varžybose taip pat dalyvavo Olivija Mašalo. Pirmajame pogrupyje laimėjusi visas kovas, antrajame nusileido dviems varžovėms. Atkrintamosiose patekusi tarp 32 geriausiųjų, pralaimėjo pirmąją kovą iki 15 dūrių, rezultatu 15:10 lietuvė nusileido švedei P. Albertson ir galutinėje įskaitoje užėmė 21 vietą.

Monika Narbutaitė laimėjusi 2 kovas pirmajame pogrupyje ir 3 kovas antrajame, pralaimėjo pirmą atkrintamųjų dvikovą 15:10 ispanei A. Cisneros ir galutinėje įskaitoje užėmė 36 vietą.

Anastasijai Pylinovai varžybos nesusiklostė, laimėjusi po vieną kovą abiejuose pogrupiuose, į atkrintamąsias nepateko ir užėmė 45 vietą.