U17 I etapo nugalėtojai – K. Jonynaitė ir M. Sipavičius

2022 m. Rugsėjo 24 d. Šiauliuose varžybų sezoną pradėjo jaunių iki 17 metų fechtuotojai. Beveik pusšimtis sportininkų iš visos Lietuvos kovėsi dėl reitingo taškų ir medalių.

Merginų grupėje nenugalima buvo Kamila Jonynaitė. Pogrupyje be vargo įveikusi visas varžoves ir praleidusi vos 4 dūrius gavo pirmąjį varžybų reitingo numerį. Atkrintamosiose užtikrintai nukeliavo iki finalo, kuriame varžovę įveikė 15:2 ir džiaugėsi nugalėtojos titulu. Sidabro medalį laimėjo Urtė Kasparavičiūtė, pogrupyje laimėjusi 4 kovas iš 6 bei gavusi septintą reitingo numerį, atkrintamosiose pademonstravo kovotojos dvasią ir sėkmingai nukeliavo iki finalo. Bronzos medalius laimėjo Milda Stojanaitė, pogrupyje įveikusi vos vieną varžovę, kovose iki 15 dūrių atsitiesė ir įveikė visas priešininkes iki ketvirtfinalio, bei Beatričė Žilionytė pogrupyje laimėjusi 3 kovas iš 5 ir sėkmingai įveikusi priešininkes atkrintamosiose. Iš viso dalyvavo 27 fechtuotojos.

Vaikinų grupėje staigmenų nebuvo, atkrintamosiose, galutinė prizininkų įskaita atrodė taip pat kaip ir pasibaigus pogrupiams. Nugalėtoju tapo Mindaugas Sipavičius, pogrupyje laimėjęs 4 kovas iš 4, atkrintamosiose taip pat be vargo nugalėjo visus varžovus. Antrąją vietą ir sidabro medaliu kaklą papuošė Rytis Rauktys, pogrupyje laimėjęs visas kovas, sėkmingai nukeliavo iki finalo, kuriame 15:10 pralaimėjo varžybų nugalėtojui. Bronzos medalius laimėjo Ignas Radzevičius ir Daniel Volkov, patyrę po vieną pralaimėjimą pogrupiuose. Iš viso dalyvavo 17 fechtuotojų.

Visi protokolai: Merginos // Vaikinai.