V. Ažukaitė 18vt./112 Europos U23 etape

2020 m. Vasario 22-23 d. Vokietijoje vyko „Balta meška” suaugusiųjų vyrų turnyras bei Europos U23 moterų etapas.

Europos U23 moterų etape Manheime dalyvavo dvi lietuvės – Viktė Ažukaitė ir Aistė Seniutaitė. Aukštą meistriškumą pademonstravusi V. Ažukaitė, pogrupyje įveikė visas varžoves, 6/6, atkrintamosiose gavo 7 reitingo numerį, tad iš karto pateko tarp 64 geriausiųjų. Kovoje dėl 32 laimėjo prieš izraelietę L. Saadon 15:8. Prasibrauti tarp 16 geriausiųjų nepavyko pralaimėjus vokietei V. Hilbrig 15:11. Galutinėje įskaitoje užimta 18 vieta tarp 134 fechtuotojų. A. Seniutaitei debiutas nebuvo sėkmingas. Pogrupyje įveikus vieną varžovę, nepavyko patekti į atkrintamąsias. Galutinėje įskaitoje užimta 112 vieta.

Tuo pat metu, vyrai kovėsi Berlyne vykusiame turnyre „Balta Meška”, kuriame susirinko per 200 sportininkų iš visos Europos. Geriausiai sekėsi Tomui Makarovui, kuris pogrupyje įveikė 4 varžovus iš 6, praleido pirmąjį atkrintamųjų ratą. Dėl 64 įveikė italą E. Ambrosini 15:7, bet patekti į 32 nepavyko pralaimėjus vokiečiui N. Loyola 15:13. Galutinėje įskaitoje užimta 51 vieta tarp 220 dalyvių.

Arnas Salokas pogrupyje laimėjo 4/6 kovas ir, taip pat, iš karto pateko tarp 128 geriausiųjų. Pirmoji kova atkrintamųjų rate buvo lemtinga, A. Salokas pralaimėjo italui V. Capuano ir galutinėje įskaitoje užėmė 80 vietą.

Dar dviems Lietuvos fechtuotojams nepavyko prasibrauti tarp 128 geriausiųjų. Rokas Jukna pogrupyje laimėjęs 3/6 kovas, atkrintamosiose pralaimėjo vokiečiui A. Riedler 15:10, o Javgenij Stalmakov (2/6) nusileido slovakui A. Duduc 15:13. Galutinėje įskaitoje atitinkamai užimtos 140 ir 155 vietos.