Leonardas Kalininas tapo Šiaurės šalių fechtavimo čempionu

 

L. Kalinino ataka

L. Kalinino ataka

 

Praėjusį savaitgalį Daugpilyje (Latvija) vykusiame Šiaurės šalių jaunių ir jaunimo fechtavimo čempionatas, šalia 7 šalių – Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos ir Baltarusijos dalyvių kovojo ir daugiau nei 50 Lietuvos atstovų.

Iš lietuvių delegacijos geriausiai pasirodė ir savo amžiaus grupės (U17) čempionu tapo Leonardas Kalininas. Jaunojo lietuvio pasirodymas šiame čempionate buvo pavyzdinis – pogrupyje įveikęs visus priešininkus L. Kalininas gavo antrąjį varžybų reitingą ir toliau kovodamas atkrintamąjame etape finalą pasiekė 4 priešininkus sutriuškinęs didesniu nei 6 dūrių skirtumu. Tik finale sutiktas danas Tobias Jeppesen buvo vertas ilgos ir atkaklios kovos, kuri visgi baigėsi (15:14) L. Kalinino pergale.

 

Nors daugiau medalių lietuviai nepelnė, tačiau paminėjimo verti šie rezultatai špagininkų, kurie pateko tarp geriausiųjų 32-uko:

U20 vaikinų grupėje (101 dalyvis) Matas Bartaška buvo 26-as, Algirdas Fitkevičius 28-as, Rokas Jukna 29-as.

U20 merginų grupėje (70 dalyvių) Olivija Mašalo užėmė 18-ą vietą.

U17 vaikinų grupėje (88 dalyviai) Dominykas Činga buvo 24-as.

U14 vaikinų grupėje (55 dalyviai) Daniel Filipovič iškovojo 10-ą vietą

U14 merginų grupėje (49 dalyvės) Lurdė Grabovskytė buvo 13-a, Monika Rėkutė 23-a, Egle Rauktyte 30-a, Grėtė Bingelytė 32-a.

 

Jaunimo amžiaus grupėje (U20) kovojo ir komandos. Merginų ekipa (Erika Mackoit, Olivija Mašalo, Loreta Michnovič, Karolina Štreimikytė) tarp 7 komandų turėjusi realius šansus kovoti dėl medalių, apmaudžiai (44:45) nusileido Latvijos špagininkėms, tačiau kovoje dėl 5-os vietos užtikrintai (45:36) įveikė Danijos sportininkes.

Vaikinų komandai (Matas Bartaška, Rokas Jukna, Povilas Markevičius, Arnas Salokas) sekėsi prasčiau. Kovoje dėl patekimo į pusfinalį jie taip pat 1 tašku (31:32) nusileido Švedijos fechtuotojams, ir pralaimėję likusias kovas užėmė paskutinę vietą tarp 8 komandų.
L. Kalinino aukso medalis papildo gražią lietuvių medalių kolekciją, iškovotą Šiaurės šalių regiono varžybose. Šiais metais Viktoras Salėtis veteranų virš 40 metų amžiaus grupėje tapo čempionu, o 2015 m. Tomas Krasikovas suaugusiųjų čempionate pelnė bronzą, moterų ekipa – sidabrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *