Aukščiausios prabos medalis turnyre Lenkijoje – Lietuvos rapyristui

Kasmetiniame tarptautiniame „Challenge Wratislavia“ fechtavimo turnyre susirinko per 2000 jaunųjų sportininkų iš viso pasaulio. Varžybose jėgas išbandė beveik pusšimtis Lietuvos atletų.

Fantastišką rezultatą U13 grupėje pademonstravo Dominikas Juras. Rapyra kovojantis sportininkas laimėjo pirmą vietą ir aukso medalį tarp 194 fechtuotojų. Pogrupyje pralaimėjęs vieną dvikovą, atkrintamosiose startavo iš 21 reitingo pozicijos. Kovoje dėl patekimo į 64, 12:0 nepaliko jokių vilčių lenkui Dominik Elas, dėl 32 – 12:11 nugalėjo rumuną Rares Popescu, dėl 16-uko 12:1 palaužė kroatą Leon Badzek, dėl 8-uko 12:5 įveikė Didžiosios Britanijos atstovą Horace Fong. Kovoje dėl patekimo į pusfinalius, Dominikas 12:9 nugalėjo 4-ą reitingą turėjusį rumuną Filip Efros. Dvikovoje su 1-ą reitingą turėjusiu anglu Lucas Ngai, lietuvis neleido atsikvėpti ir 12:4 įveikė varžovą. Finalinėje kovoje 12:6 nugalėjęs švedą Jonathan Kong, Dominikas Juras pirmą kartą įrašė Lietuvos vardą tarp „Challenge Wratislavia“ varžybų nugalėtojų.

Špagos U15 merginų grupėje geriausiai sekėsi Beatričei Žilionytei. Visas kovas pogrupyje laimėjusi sportininkė, atkrintamosiose iš karto pateko tarp 64 geriausiųjų. Vėliau, 15:8 įveikusi lenkę Amelia Kowalik ir 15:13 nugalėjusi lenkę Zofia Bialecka, lietuvė užsitikrino vietą tarp 16 geriausiųjų. Kovoje dėl patekimo į 8-uką. B. Žilionytė 15:13 nusileido lenkei Wiktoriai Szalinskai ir užėmė 11 vietą tarp 154 dalyvių.

Patricija Vitonė pogrupyje nugalėjusi visas varžoves, atkrintamosiose 15:11 įveikė lenkę Aleksandra Charkiewich, bet tarp 16 geriausiųjų neprasibrovė po įtemptos dvikovos, vos vienu dūriu pralaimėjusi lenkei Lucjai Drozdz. Galutinėje įskaitoje užimta 18-a vieta. Neida Maziliauskaitė pralaimėjusi vieną kovą pogrupyje, atkrintamosiose 15:13 įveikė anglę Adel Timurkan, bet tokiu pat rezultatu nusileido lenkei Kingai Smolarczyk ir galutinėje įskaitoje užėmė 19-ą vietą. Keturioms sportininkėms pavyko prasibrauti tarp 64 geriausiųjų. Sofija Sosna (5 iš 6 pergalės pogrupyje), Grytė Stoškutė (5/6) Vestina Vegytė (3/6) ir Miglė Kabelinskaitė (3/6), atkrintamosiose laimėjo po vieną kovą ir galutinėje įskaitoje atitinkamai užėmė 36, 38, 47 ir 56 vietas. Evita Puidokaitė (3/5), Jorė Davidonytė (3/6) ir Veronika Klivytė (2/6) pateko į atkrintamąsias, bet neįveikė pirmųjų dvikovų iki 15-os dūrių ir atitinkamai užėmė 80, 85 ir 103 vietas.

Likusios pasirodymą baigė pogrupių etape, Vasarė Pavlovaitė – 111 vieta, , Gabija Horinaitė – 137 vt., Danielė Marcinkevičiūtė – 142 vt., Nikoletė Grabovskytė – 143 vt. ir Leisana Dzafarova – 150 vt.

U13 špagos merginų grupėje geriausiai sekėsi Barborai Kazlauskaitei. 5 iš 6 pergales pogrupyje turėjusi sportininkė, atkrintamosiose 12:11 nugalėjo lenkę Dorotą Chlapek ir 12:6 nusileido turkei Azrai Sarikinaci, galutinėje įskaitoje užimta 46 vieta tarp 160 dalyvių.

Lizaveta Shahava laimėjo 4 kovas pogrupyje, tačiau atkrintamosiose jau pirmoji kova buvo lemtinga, 12:7 lietuvė pralaimėjo čekei Andreai Cibulkovai ir užėmė 74 vietą. Kitoms sportininkėms nepavyko įveikti atkrintamųjų barjero, galutinėje įskaitoje Nika Maksimova – 133 vt., Smiltija Serbentaitė – 137 vt., Luka Eva Nausėdė – 138 vt., Žaneta Skliut – 139 vt., Olga Korotkova – 147 vt.

U11 mergaičių špagos grupėje Smiltė Osipauskaitė pateko tarp geriausiųjų 16-os. Pogrupyje 4 iš 6 kovų laimėjusi fechtuotoja, atkrintamosiose 10:6 įveikė lenkę Maria Slezak, 10:7 palaužė trečią reitingo numerį turėjusią turkę Seliną Durmus ir vos vienu tašku, 5:4 pralaimėjo bronzą laimėjusiai turkei Minai Narin. Galutinėje įskaitoje S. Osipauskaitė užėmė 14-ą vietą tarp 95 atlečių.

Toma Lastauskaitė (3/6) ir Urtė Osipauskaitė (2/5) patekusios į atkrintamąsias pralaimėjo pirmąsias dvikovas ir atitinkamai užėmė 55 ir 61 vietas. Daria Kondak ir Eleonora Milė į atkrintamąsias nepateko.

U15 vaikinų špagos rungtyje Armandas Butkevičius (4/6) ir Liudas Jocevičius (3/6) pateko į atkrintamąsias, tačiau pralaimėjo jau pirmąsias dvikovas ir atitinkamai užėmė 76 ir 100 vietas tarp 172 sportininkų. Laurynas Laucius ir Artūras Agarkovas neperžengė atkrintamųjų barjero ir atitinkamai užėmė 133 ir 159 vietas.

U13 vaikinų grupėje keturi Lietuvos sportininkai pateko tarp 64 geriausiųjų. Artemijus Sosna (5/6), Ivanas Lozenko (5/6), Simonas Lalas (4/6) ir Mykolas Rojus (3/6) patekę į atkrintamąsias laimėjo po vieną kovą iki 12 dūrių, bet prasibrauti tarp 32 geriausiųjų nepavyko. Fechtuotojai galutinėje įskaitoje atitinkamai užėmė 34, 42, 48 ir 60 vietas tarp 181 dalyvių. Gediminas Bagdonas (3/6) ir Mantas Girkontas (3/6) atkrintamosiose pralaimėjo pirmojo rato kovas ir galutinėje įskaitoje atitinkamai užėmė 108 ir 114 vietas.  Kitiems sportininkams nepavyko išeiti iš pogrupių etapo, Martinas Prokopovič – 138 vt., Aistis Norkevičius – 152 vt., Jurgis Ramanauskas – 153 vt.

U11 berniukų grupėje geriausiai sekėsi Vainiui Raukčiui. 4 iš 6 kovų laimėjęs sportininkas, atkrintamosiose iš karto pateko tarp 64 geriausiųjų. Kovoje dėl patekimo į 32, po įnirtingos kovos 10:9 įveikė italą Federico Assetto, bet 10:5 nusileido ukrainiečiui Yehor Karyuchenko ir galutinėje įskaitoje užėmė 25 vietą tarp 119 dalyvių.

Arminas Ragoško (3/6) dėl patekimo į 64 laimėjo 10:6 prieš čeką Antonin Mourek, bet 10:4 nusileido turkui Burak Sayan ir galutinėje įskaitoje užėmė 60 vietą. Ernestas Dapkus (2/6) pralaimėjo pirmą atkrintamųjų rato kovą ir galutinėje  įskaitoje užėmė 84 vietą. Atas Šalyginas neįveikė pogrupių etapo ir užėmė 92 vietą.