Ilgąjį savaitgalį fechtuotojų medaliai Lenkijoje ir kovos Pasaulio taurėje

2024 m. Kovo 8-10 d. Budapešte (Vengrija) vyko Pasaulio taurės „Grand prix“ etapas, kuriame besiruošiant Olimpinėms žaidynėms kovėsi per 300 moterų ir beveik 400 vyrų. Lietuvą atstovavo Viktė Ažukaitė, Olivija Mašalo, Lurdė Grabovskytė, Aušrinė Šimkutė, Arnas Salokas, Mindaugas Tamošiūnas ir Leonardas Kalininas.

Moterų špagos grupėje geriausiai sekėsi Viktei Ažukaitei. Pogrupyje laimėjusi 3 kovas iš 6, atkrintamosiose startavo iš 144 reitingo pozicijos. Pirmoje rato kovoje, lietuvė po įnirtingos kovos su 113 reitingą turėjusia vokiete Ricarda Multerer, įveikė ją rezultatu 13:12. Tačiau, patekti tarp 128 geriausiųjų nepavyko pralaimėjus Europos jaunimo ir jaunių čempionei, ukrainietei Annai Maksymenko 15:8. Galutinėje įskaitoje užimta 148 vieta tarp 323 dalyvių.

Olivija Mašalo pogrupyje įveikusi 3 varžoves, pirmoje atkrintamųjų kovoje 15:11 turėjo pripažinti amerikietės Charlene Kai Yan Liu pranašumą ir užimti 192 poziciją galutinėje įskaitoje.

Lurdė Grabovskytė pogrupyje laimėjo 1 dvikovą, Aušrinė Šimkutė pralaimėjo visas kovas, tad neperžengė kvalifikacijos barjero ir galutinėje įskaitoje atitinkamai užėmė 289 ir 303 vietas.

Vyrų grupėje Arnas Salokas pogrupyje įveikė tris priešininkus, Leonardas Kalininas laimėjo dvi kovas. Atkrintamosiose jau pirmosios kovos buvo lemtingos. A. Salokas 15:9 pralaimėjo vengrui Csaba Fenyvesi, o L. Kalininas 15:7 nusileido italui Andrea Santarelli. Galutinėje įskaitoje A. Salokas užėmė 227 vietą, L. Kalininas 278 vietą tarp 394 sportininkų.

Mindaugui Tamošiūnui pritrūko trijų taškų, kad su dviem pergalėmis pogrupyje patektų į atkrintamųjų etapą. Galutinėje įskaitoje užimta 297 vieta.

Varšuvoje (Lenkija) tuo pat metu net 38 Lietuvos atletai kovėsi kasmetiniame „Varšuvos Undinėlė“ tarptautiniame turnyre.

Suaugusių mėgėjų moterų grupėje Živilė Žilionė iškovojo aukso medalį. Visas kovas pogrupyje laimėjusi sportininkė, atkrintamosiose nesunkiai nukeliavo iki finalo, kuriame 15:8 nugalėjo lenkę Agnieszka Stanczyk. Asta Igarienė pogrupyje laimėjusi 4 kovas iš 5, atkrintamosiose tik kovoje dėl finalo pralaimėjo nugalėtoja tapusiai Ž. Žilionei 15:10 ir pasipuošė bronzos medaliu.

Audronė Fitkevičienė laimėjusi vieną kovą pogrupyje, atkrintamosiose 15:14 pralaimėjo lenkei Weronikai Torzynskai ir užėmė 18 vietą tarp 24 dalyvių.

Vyrų mėgėjų grupėje Gotfridas Krujalskis laimėjo bronzą. Pogrupyje įveikęs tris varžovus, atkrintamosiose nesunkiai nukeliavo iki pusfinalių ir tik kovoje dėl finalo, vos vienu tašku 14:13 nusileido varžybų nugalėtoju tapusiam lenkui Tymon Kukier.

Marius Stasytis pogrupyje laimėjęs tris kovas iš šešių, atkrintamųjų kovoje dėl patekimo į 16-uką 15:13 pralaimėjo lenkui Adam Falk ir galutinėje įskaitoje užėmė 23 vietą tarp 45 sportininkų.

Jaunių U14 merginų grupėje Vestina Vegytė laimėjo bronzą. Pogrupyje iškovojusi vieną pergalę, atkrintamosiose pademonstravo kovotojos charakterį ir sėkmingai nukeliavo iki pusfinalio. Kovoje dėl patekimo į finalą 11:9 pralaimėjo varžybų nugalėtojai lenkei Hannai Szczurowskai.

Veronika Klivytė pogrupyje laimėjusi 4 kovas, atkrintamosiose 12:2 taip pat buvo sustabdyta varžybų nugalėtojos ir galutinėje įskaitoje užėmė 12 vietą tarp 52 sportininkių. Ema Stankevičiūtė ir Evita Legytė pralaimėjo jau pirmąsias atkrintamųjų kovas ir galutinėje įskaitoje užėmė 43 ir 49 vietas.

Jaunių U14 vaikinų grupėje Algirdas Palčinskas ir Armin Sosna pateko tarp 16 geriausiųjų ir atitinkamai užėmė 14 ir 15 vietas tarp 46 fechtuotojų. Po tris kovas pogrupiuose laimėję sportininkai, atkrintamosiose sėkmingai prasibrovė į 8-finalį, A. Palčinskas 12:3 nusileido lenkui Patryk Szczegielniak, o A. Sosna 12:9 pralaimėjo lenkui Aleksander Dabrowa.

Ivan Lozenko (2/6 pergalės pogrupyje) – 26 vieta, Gediminas Bagdonas (2/6 pergalės) – 27 vieta, Vakaris Visockis (3/6 pergalės) – 33 vieta, Audrius Zaveckas (1/6 pergalės) – 45 vieta.

Jaunių U15 grupėje Dominykas Gavrinas pogrupyje laimėjo 4 kovas iš 6, atkrintamosiose laimėjo pirmo rato kovą, bet dėl patekimo į 8-uką pralaimėjo varžybų nugalėtojui lenkui Mikolaj Adamczyk 15:11 ir galutinėje įskaitoje užėmė 14 vietą tarp 50 sportininkų.

Ignas Radzevičius (3/5 pergalės pogrupyje) – 20 vieta, Edgar Lisovski (3/5 pergalės) – 22 vieta, Kajus Gasčiauskas (3/5 pergalės) – 23 vieta, Mantas Kriaučiūnas (3/6 pergalės) – 27 vieta, Adomas Bielskis (3/6 pergalės) – 28 vieta, Rytis Rauktys (2/5 pergalės) – 31 vieta, Benas Šimkevičius (2/5 pergalės) – 33 vieta, Arnas Petraitis (1/5 pergalės) – 36 vieta, Daniel Volkov (1/6 pergalės) – 44 vieta.

Jaunių U15 merginų grupėje Sati Kasperovičiūtė užėmė 15 vietą tarp 58 sportininkių. 4 pergales iš 6 pogrupyje iškovojusi sportininkė, atkrintamosiose laimėjo dvi rato kovas, bet kovoje dėl patekimo į 8-uką, 15:9 pralaimėjo pirmą varžybų reitingą turėjusiai lenkei Mariai Ciszczon.

Beatričė Žilionytė (4/5 pergalės) – 17 vieta, Milda Stojanaitė (3/5 pergalės) – 21 vieta, Grytė Stoškutė (2/6 pergalės) – 30 vieta, Patricija Vitonė (4/6 pergalės) – 33 vieta, Evita Puidokaitė (3/6 pergalės) – 36 vieta, Sofija Sosna (2/5 pergalės) – 39 vieta.

Jaunučių grupėje Ksenija Peško liko per plauką nuo medalių ir užėmė 5-ą vietą tarp 24 dalyvių. Pogrupyje laimėjusi visas kovas, atkrintamosiose gavo pirmą reitingo numerį. Tačiau, kovoje dėl pusfinalių lietuvė 8:5 pralaimėjo varžybų nugalėtojai, lenkei Katarzynai Wasko.

Vaikų mergaičių grupėje Nika Maksimova pogrupyje laimėjo 2 kovas, atkrintamosiose 10:3 nusileido lenkei Mariai Slezak ir užėmė 28 vietą tarp 37 dalyvių.

Vaikų berniukų grupėje Artemij Sosna pateko tarp 16 geriausiųjų. Pogrupyje laimėjęs tris kovas, dvikovoje dėl 16-uko 10:2 laimėjo prieš lenką Tymon Markiewicz, bet 10:6 nusileido lenkui Pawel Roguski. Emilius Bobinas (2/5 pergalės pogrupyje) – 24 vieta, Armin Ragoško (2/5 pergalės) – 25 vieta, Vainius Rauktys (1/5 pergalės) – 27 vieta tarp 33 dalyvių.