Fechtuotojai debiutavo Europos žaidynėse

Trečiosiose Europos žaidynėse Krokuvoje (Lenkija) dalyvavo gausi Lietuvos fechtuotojų komanda, kuri kovėsi asmeninėse ir komandinėse varžybose, špagos ir kardo rungtyse.

Individualiose moterų špagos varžybose geriausiai sekėsi Olivijai Mašalo ir Paulinai Bajorūnaitei – Stauskei, kurios pogrupiuose atitinkamai nugalėjo 3 ir 2 varžoves bei prasibrovė į atkrintamasias. Kovose dėl patekimo tarp 32 geriausiųjų O. Mašalo 15:10 nusileido ispanei I. Garcia Rodriguez, o P. Bajorūnaitė-Stauskė 15:7 pralaimėjo penktą Pasaulinį reitingą turinčiai vengrei A. Kun. Lietuvės atitinkamai užėmė 45 ir 51 vietas. Lurdė Grabovskytė ir Viktė Ažukaitė pogrupiuose įveikė po vieną varžovę, bet to neužteko, kad patekti į atkrintamasias. Galutinėje įskaitoje užimtos 63 ir 65 vietos tarp 75 sportininkių.

Individualiose vyrų špagos varžybose, Lietuvą atstovavo Mindaugas Tamošiūnas ir Leonardas Kalininas. M. Tamošiūnas įveikė du varžovus, tačiau pritrūko vos kelių dūrių, kad prasibrauti į atkrintamasias, galutinėje įskaitoje sportininkas užėmė 73 vietą tarp 95 dalyvių. L. Kalininas laimėjo vieną kovą ir neperžengė atkrintamųjų slenksčio bei užėmė 84 vietą.

Individualiose moterų kardo varžybose dalyvavo Giedrė Razgutė. Lietuvei nepavyko įveikti nei vienos varžoves, tad į atkrintamasias nepateko.

Komandinėse moterų špagos varžybose Lietuvos komanda (Olivija Mašalo, Viktė Ažukaitė, Paulina Bajorūnaitė-Stauskė ir Lurdė Grabovskytė) kovoje dėl patekimo į 16-uką įveikė Belgijos komandą (Solane Beken, Aube Vandingenen ir Anne Bultynck) rezultatu 45:35. Patekus į 16-uką lietuvės kovėsi dėl kiekvienos vietos, tačiau daugiau komandų įveikti nepavyko, 45:17 nusileido 1-ą reitingą turėjusioms prancūzėms, 45:36 pralaimėjo 17-ą reitingą turinčioms rumunėms, tokiu pat rezultatu nusileido 21-ą reitingą turinčioms čekėms, 45:33 pralaimėjo 36-ą reitingą turinčioms suomėms. Lietuvos komanda iš 51 reitingo pozijos pakilo į 40-ą.

Taip pat kviečiame skaityti Lietuvos tautinio olimpinio komiteto straipsnius su sportininkų komentarais:

Visus rezultatus galite rasti:

https://www.fencingtimelive.com/tournaments/eventSchedule/F44263F08CFB4F6DBA8851BE0E3E28DA?lang=en-UK#today

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *