Pasaulio čempionate V. Ažukaitė tarp 64 geriausiųjų

2023 Liepos 21-30 d. Milane (Italija) vyko Pasaulio fechtavimo suaugusiųjų čempionatas, kuriame Lietuvą atstovavo keturi atletai – Viktė Ažukaitė, Olivija Mašalo, Lurdė Grabovskytė ir Leonardas Kalininas.

Kovas pradėjo moterų špagos grupė. Viktė Ažukaitė laimėjusi tris kovas iš šešių pogrupyje, atkrintamosiose dėl patekimo į geriausiųjų 96 įveikė serbę Andjela Milicic 15:7, o į antrąją varžybų dalį ir geriausiųjų 64 pateko po dramatiškos kovos 15:14 nugalėjusi graikę Andrian Theodoropoulou. Kovoje dėl patekimo į geriausiųjų 32 Viktė Ažukaitė pralaimėjo aštuntą Pasaulio reitingą turinčiai italei Rosselai Fiamingo 15:11 ir galutinėje įskaitoje užėmė 58 vietą tarp 184 fechtuotojų.

Olivija Mašalo pogrupyje nugalėjo 3 varžoves iš 6, Lurdė Grabovskytė įveikė 2 iš 5. Abi lietuvės patekusios į atkrintamasias pralaimėjo pirmas kovas iki 15 dūrių. O. Mašalo 15:10 nusileido egiptietei Nardin Ehab, L. Grabovskytė 15:10 pralaimėjo Tamilai Muridovai iš Sakartvelo. Galutinėje įskaitoje atitinkamai užimtos 117 ir 132 vietos.

Vienintelis Lietuvos atstovas vyrų špagos grupėje Leonardas Kalininas, pogrupyje laimėjo 2 kovas, tačiau lietuviui pritrūko vos vieno dūrio bendroje įskaitoje, kad patektų į atkrintamasias. Galutinėje įskaitoje užimta 192 vieta tarp 243 dalyvių.