Lietuvių pasirodymai Stokholmo Satelite

2019 m. Rugsėjo 21-22 d. Stokholme (Švedija) vyko antrasis sezono Satelitas. Lietuvą atstovavo 3 vyrai ir 3 moterys. Varžybos vyksta dviejų pogrupių principu, kuriose pirmasis pogrupis skirtas gauti varžybų reitingą, pagal kurį sudaromas antrasis pogrupis. Satelitas surinko net 122 vyrus ir 105 moteris iš Švedijos, Suomijos, Airijos, Italijos, Vokietijos, Estijos, Amerikos, Ukrainos, Norvegijos, Urugvajaus, Brazilijos, Mongolijos, Slovakijos, Hong Kongo, Olandijos, Belgijos ir kitų šalių. Varžybos, puiki treniruotė prieš prasidedančius Pasaulio taurės etapus, kurie šiemet ypač svarbūs kandidatams į Tokijo Olimpiadą.

Šeštadienio rytą startavo vyrų špaga. Geriausiai sekėsi Leonardui Kalininui, kuris pirmąjame pogrupyje nugalėjo visus varžovus, o antrąjame pralaimėjo tik prieš 1 varžovą, kas leido praleisti kovą dėl patekimo į 64. Dėl patekimo į 32 L. Kalininas nugalėjo suomį T. Ojalą 15:11. Deja, patekti į 16 nepavyko pralaimėjus daugkartiniam varžybų prizininkui, švedui L. Islas – Flygare rezultatu 15:8. Galutinėje įskaitoje užimta aukšta 19 vieta. L. Kalinino individualų pasiruošimą, kaip olimpinės vilties, remia Lietuvos Tautinis Olimpinis Komitetas (LTOK). LTOK parama leidžia sportininkams vykti į tarptautines varžybas, dalyvauti pasiruošimo stovyklose bei stiprinti silpnąsias vietas individualiose treniruotėse.

Neblogai pasirodė ir Povilas Markevičius. Tiek pirmąjame, tiek antrąjame pogrupyje laimėjo po 4 kovas. Atkrintamosiose dėl 64 laimėjo prieš švedą D. Kutti 15:10. Kovoje dėl 32 įveikė aštuonioliktą reitingo numerį turėjusį Panamos fechtuotoją A. Dorati Ameglio rezultatu 15:11. Šešioliktuko barjero įveikti nepavyko, P. Markevičius 15:9 nusileido estui J. Salm ir galutinėje įskaitoje užėmė 27 vietą. Kitam lietuvos fechtuotojui Javgenij Stalmakov varžybos nebuvo sėkmingos, įveikti atkrintamųjų barjero nepavyko ir galutinėje įskaitoje užimta 112 vieta.

Sekmadienį kovas pradėjo moterys. Geriausiai sekėsi taip pat LTOK remiamai fechtuotojai – Viktei Ažukaitei, kuri abiejuose pogrupiuose laimėjo po 4 kovas ir praleido pirmąją atkrintamųjų kovą dėl patekimo į 64. Pirmoji kova iki 15 dūrių buvo lemtinga, vos vienas taškas lėmė V. Ažukaitės pralaimėjimą švedei S. Abu Eid Tjulin. Galutinėje įskaitoje užimta 35 vieta.

Olivijai Mašalo tiek pirmąjame, tiek antrąjame pogrupiuose laimėjo po dvi kovas. Atkrintamosiose, dėl patekimo į 64 nugalėjo danę Z. Stiller rezultatu 15:7. Deja, prasibrauti į 32 nepavyko, kovoje amerikietė M. Guzzi Vincenti 15:11 buvo stipresnė. Galutinėje įskaitoje užimta 55 vieta. Emilijai Serapinaitei varžybos nepasisekė, vos 2 papildomų dūrių pogrupyje būtų pakakę įveikti atkrintamųjų barjerą. Galutinėje įskaitoje užimta 79 vieta.

Visus varžybų rezultatus rasite – čia

Jau kitą savaitgalį vyksime į dar vieną šių metų Satelitą, kuris vyks Turku (Suomija). Kartu bus vykdomas ir Šiaurės Šalių čempionatas, tad varžybos itin svarbios siekiant gauti daugiau reitingo taškų. Sekite naujienas!