I. Stavickaja ir A. Rynkevič – Lietuvos U20 nugalėtojai

2019 m. Rugsėjo 21 d. Vilniuje vyko Lietuvos jaunimo U20 ir jaunių U17 pirmasis taurės etapas. Varžybos sutraukė beveik pusšimtį jaunųjų fechtuotojų iš visos Lietuvos. Takeliuose virė emocijos, konkurencija ir puikios pergalės. Varžybos buvo įskaitinės, tad jaunimo ir jaunių kategorijos vyko vienu metu.

Varžybas pradėjo merginos. Nugalėtoja tapo Ivona Stavickaja, pogrupyje laimėjusi 4 iš 5 kovų, atkrintamosiose nugalėjo visas varžoves, o finale nepaliko šansų L. Grabovskytei 15:10. Sidabro medalį jaunimo kategorijoje bei nugalėtojos titulą jaunių kategorijoje laimėjo Lurdė Grabovskytė. Bronzos medalius iškovojo Gerda Kriaučiūnaitė (jaunių kategorijoje – 2 vt.) ir Teresė Demskytė. Jaunių U17 bronzos medalius laimėjo Karina Prokopovič ir Aušrinė Šimkutė. Iš viso dalyvavo 24 fechtuotojos.

Vaikinų špagos varžybas laimėjo Alan Rynkevič. Pogrupyje nugalėjęs visus priešininkus, vilčių varžovams nesuteikė ir atkrintamosiose. Finale 15:4 įveikęs G. Blaževičių laimėjo šio sezono pirmąjį jaunimo U20 taurės etapą. Sidabro medalį laimėjo Gediminas Blaževičius. Bronzos medalius iškovojo Matas Medišauskas ir Demjan Filon. Visos laimėtos kovos pogrupyje lėmė, kad U17 kategorijos nugalėtoju tapo D. Filon, sidabro medalis atiteko M. Medišauskui, o bronzos medalius laimėjo Aidas Tamošiūnas ir Daniel Sosna. Iš viso varžybose dalyvavo 21 sportininkas.