Lietuvių startai Pasaulio jaunių etape

2022 Sausio 14-16 d. Bratislavoje (Slovakija) vyko Pasaulio jaunių taurės etapas „Coupe du Danube 2022“ kuriame kovėsi beveik 600 sportininkų iš viso pasaulio. Lietuvą atstovavo 4 merginos ir 3 vaikinai, kurie dalyvavo asmeninėse ir komandinėse špagos rungtyse.

Varžybas pradėjo vaikinai. Geriausiai sekėsi Mindaugui Sipavičiui. Pogrupyje įveikęs 3 varžovus iš 5-ių, atkrintamosiose, pirmajame rate, kovėsi dėl patekimo į 128. Nugalėjęs šveicarą M. Staeheli 15:10, vėliau, dėl 64-uko, pralošė prancūzui M. Lesponne – Denis 15:9. Galutinėje įskaitoje užimta 99 vieta tarp 293 fechtuotojų. Kitiems dviems sportininkams prasibrauti į 128 nepavyko. Matas Medišauskas (pogrupyje 4 pergalės iš 6) atkrintamosiose nusileido italui M.F. Locatelli 15:11, Daniel Sosna (pogrupyje 2 pergalės iš 5) pralaimėjo vengrui M. Veres 15:12. Galutinėje įskaitoje atitinkamai užimtos 144 ir 185 vietos.

Merginų individualiose varžybose geriausiai sekėsi Anastasijai Pylinovai. Pogrupyje pralaimėjusi vos vieną kovą, gavo 27 varžybų reitingo numerį ir galėjo praleisti pirmąjį atkrintamųjų ratą. Patekti tarp 64 geriausiųjų nepavyko, lietuvė pralaimėjo vengrei J. Jakobi 15:6 ir galutinėje įskaitoje užėmė 74 vietą iš 246 sportininkų. Prasibrauti į 128 pavyko ir Kamilai Jonynaitei. Pogrupyje laimėjusi 2 kovas iš 5, pirmoje atkrintamųjų kovoje įveikė čekę N. Coufalovą 15:7. Patekti į 64 nepavyko pralaimėjus ukrainietei O. Romanovai. Galutinėje įskaitoje užimta 122 vieta. Karina Prokopovič ir Monika Narbutaitė pogrupiuose iškovojo po tris pergales, tačiau jau pirmoji atkrintamųjų kova buvo nesėkminga. Karina nusileido lenkei C. Cieslik 15:7, Monika po dramatiškos kovos 12:11 turėjo pripažinti estės, S. Trynovos pranašumą. Merginos atitinkamai užėmė 139 ir 159 vietas.

Vaikinų komanda (Matas Medišauskas, Mindaugas Sipavičius, Daniel Sosna) jau pirmąjį susitikimą pralaimėjo labai pajėgiai Vengrijos komandai –  45:29 ir iš 36 komandų užėmė 29 vietą.

Merginų komanda (Monika Narbutaitė, Anastasija Pylinova, Karina Prokopovič) pirmajame rate nugalėjo Vokietijos komandą 45-29 ir pateko į 16-uką. Deja, kiti susitikimai dėl vietų nebuvo sėkmingi. Galutinėje įskaitoje lietuvės užėmė 16-ą vietą tarp 26 komandų.