Paaiškėjo Lietuvos U17 ir U20 čempionai

2022 Sausio paskutinį savaitgalį, Kaune vyko Lietuvos jaunių U17 ir Lietuvos jaunimo U20 čempionatai. Varžybose netrūko emocijų, gražių kovų, pergalių džiaugsmo ir pralaimėjimų kartėlio. Šeštadienį špagos rungtyje kovėsi U17 amžiaus grupė, sekmadienį jėgas matavosi U20 grupės fechtuotojai.

Jaunių U17 merginų grupėje aiškios favoritės nebuvo, net 5 sportininkės pogrupiuose įveikė visas varžoves ir toliau kovėsi atkrintamosiose varžybose. Čempione tapo Monika Narbutaitė finale įveikusi varžovę 15:10. Sidabro medaliu, kaklą papuošė Anastasija Pylinova. Bronzos medalius laimėjo Kamila Jonynaitė ir Karina Prokopovič, abi sportininkės, dėl patekimo į finalą, pralaimėjusios vos vienu tašku.

Jaunių vaikinų grupėje, virė aistros. Pasibaigus pogrupiams, 4 sportininkai buvo nepatyrę pralaimėjimo, atkrintamosiose, sėkmingai nukeliavo iki pusfinalių. Finale, Matas Medišauskas, po itin atkaklios kovos, vos vienu dūriu, 15:14 įveikė priešininką ir džiaugėsi Lietuvos čempiono titulu. Antrąją vietą ir sidabro medalį laimėjo Lukas Gaudiešius. Bronzos medaliais džiaugėsi Mindaugas Sipavičius ir Daniel Sosna.

Jaunimo U20 merginų špagos rungtyje nenugalima buvo Lurdė Grabovskytė, pogrupyje iškovojusi visas galimas pergales, gavo pirmąjį reitingo numerį atkrintamosiose. Nepalikdama jokių vilčių priešininkėms, sėkmingai nukeliavo iki finalo, jame, 15:11 rezultatu įveikusi varžovę, laimėjo aukso medalį ir čempionės vardą. Sidabro medalį ir antrąją vietą laimėjo Karina Prokopovič, pogrupyje patyrusi vieną pralaimėjimą, bet atkrintamosiose įveikė visas varžoves iki pat finalo. Bronzos medalius ir trečiąsias vietas laimėjo Patricija Gudlevičiūtė ir Monika Narbutaitė.

Vaikinų U20 amžiaus grupėje fantastiškai pasirodė, jaunių čempionas, Matas Medišauskas. Pogrupyje patyręs vieną pralaimėjimą, atkrintamosiose pademonstravo kovotojo charakterį ir vieną po kito, įveikęs varžovus, iškovojo Lietuvos jaunimo čempiono vardą. Sidabro medalį laimėjo Džastinas Jasiulevičius, per plauką, 15:14, prasibrovęs į pusfinalius. Bronzos medalius laimėjo Makar Lozenko ir Daniel Sosna.