Lietuvos jaunių ir jaunimo grupės išsiaiškino čempionus

2024 m. Paskutinį sausio savaitgalį Vilniuje vyko Lietuvos jaunių ir jaunimo čempionatas, kuriame sportininkai kovėsi dėl svarbiausio metų titulo ir reitingo taškų, kurie lems kas vyks į Europos ir Pasaulio jaunių bei jaunimo fechtavimo čempionatus.

Šeštadienį Lietuvos čempionatą atidarė jaunių merginų fechtuotojos, kurių aukso medalį laimėjo ir čempione tapo Milda Stojanaitė. Visą sezoną sėkmingai startavusi sportininkė, įrodė, kad yra verta būti Lietuvos reitingo viršuje. Be pralaimėjimų kovojusi M. Stojanaitė, finale 15:12 nugalėjo varžovę. Pirmą varžybų reitingą pasibaigus pogrupiams turėjusi Beatričė Žilionytė, užtikrintai nukeliavo iki finalo, bet kovoje dėl aukso turėjo pripažinti priešininkės pranašumą. Bronzos medaliais pasipuošė Grytė Stoškutė ir Justė Tamošuitytė.

Vaikinų jaunių čempionu tapo Rytis Rauktys. Nesunkiai nukeliavęs iki finalo, jame vos vienu tašku 10:9 įveikė sidabrą laimėjusį Mantą Kriaučiūną, kuris be pralaimėjimų kovėsi iki pat lemtingos dvikovos. Abu vaikinai iki čempionato turėjo po lygiai taškų ir dalinosi 1-2 vietas reitinge. Bronzos medalius laimėjo Adomas Bielskis, atkrintamosiose startavęs iš 4-os reitingo pozijos ir Liutauras Valeika, pradėjęs iš 11-os reitingo pozicijos.

Sekmadienį Lietuvos čempionų vardus dalijosi jaunimo grupės fechtuotojai. Lietuvos merginų jaunimo čempione tapo Kamila Jonynaitė. Pasibaigus pogrupiams, gavo 1-ąjį varžybų reitingą ir fortūnos nepaleido iki pat galo. Finalinėje dvikovoje 15:8 nugalėjusi varžovę džiaugėsi auksu. Monika Narbutaitė užtikrintai kovojusi pogrupyje ir be pralaimėjimų žengusi atkrintamosiose, suklupo tik ties lemtinga dvikova ir tapo Lietuvos vicečempione. Bronzos medaliais pasipuošė Neida Maziliauskaitė ir Beatričė Žilionytė.

Lietuvos jaunimo vaikinų čempionu tapo Matas Medišauskas. Pogrupyje 4 iš 6 kovų laimėjęs sportininkas, atkrintamosiose parodė kovotojo charakterį ir užtikrintai nukeliavo iki finalo, kuriame 15:13 įveikė priešininką. Lietuvos vicečempiono vardu ir sidabro medaliu pasipuošė Džastinas Jasiulevičius, nepatyręs pralaimėjimo kartėlio iki finalinės dvikovos. Bronzos medalius laimėjo Mindaugas Sipavičius į pusfinalius užkopęs iš 6-os reitingo pozicijos ir Mantas Kriaučiūnas startavęs iš 9-os reitingo pozicijos.