Ryškūs lietuvių pasirodymai tarptautinėse varžybose

Antrasis 2024 m. Vasario savaitgalis buvo turtingas tarptautiniais fechtuotojų startais. Lietuviai šalį atstovavo Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje ir Ispanijoje, įvairiose amžiaus kategorijose, špagos ir rapyros grupėse.

Milfieldo (Didžioji Britanija) EFC U14 varžybų taurę laimėjo rapyra kovojantis lietuvis Dominikas Juras! Pirmame ir antrame pogrupiuose nepatyręs nei vieno pralaimėjimo, D. Juras gavo pirmą varžybų reitingo numerį. Nesunkiai atkrintamosiose varžovus įveikęs sportininkas, finale 15:5 nepaliko jokių vilčių Didžiosios Britanijos fechtuotojui A. O’Donnell.

Krokuvoje (Lenkija) Europos jaunių etape dalyvavo 18 Lietuvos fechtuotojų, 9 merginos ir 9 vaikinai. Sportininkai kovėsi individualiose ir komandinėse špagos rungtyse.

Asmeninėse vaikinų varžybose geriausiai kovojo Rytis Rauktys. Pogrupyje laimėjęs 4 kovas iš 6, atkrintamosiose iš karto pateko tarp 128 geriausiųjų. Kovoje dėl patekimo į 64, 15:13 nugalėjo ukrainietį A. Skok, o kovoje dėl patekimo į 32, 15:6 pralaimėjo argentiniečiui V. T. Beauchamp ir galutinėje įskaitoje užėmė 57 vietą tarp 228 dalyvių.

Prasibrauti tarp 128 geriausiųjų pavyko Danieliui Volkovui ir Dominykui Gavrinui. Po tris kovas pogrupiuose laimėję sportininkai, atkrintamosiose D. Volkovas 15:11 nugalėjo slovaką L. Miko, bet tokiu pat rezultatu pralaimėjo norvegui J. Edelman, o D. Gavrinas 14:8 įveikė švedą A. Hallonsten, tačiau 15:8 nusileido ukrainiečiui O. Mykytenko. Galutinėje įskaitoje atitinkamai užimtos 116 ir 118 vietos. Mantas Kriaučiūnas pogrupyje laimėjęs 3 kovas, pralaimėjo pirmą atkrintamųjų rato kovą 15:13 čekui A. Waller ir užėmė 129 vietą. Kajus Gasčiauskas iškovojęs 2 pergales pogrupyje, kovoje dėl patekimo į 128 nusileido lenkui M. Siwek 15:9 ir užėmė 151 vietą.

Adomas Bielskis (2/6 pergalės pogrupyje), Ignas Radzevičius (2/6), Edgar Lisovskij (2/6) ir Benas Šimkevičius (1/5) atkrintamųjų barjero neperžengė ir galutinėje įskaitoje atitinkamai užėmė 161, 166, 172 ir 178 vietas.

Merginų grupėje šešios Lietuvos sportininkės pateko tarp 128 geriausiųjų, tačiau nei vienai nepavyko prasibrauti tarp 64 geriausiųjų. Liepa Osipauskaitė ir Urtė Kasparavičiūtė laimėjo po 4 kovas iš 6 pogrupyje, bet atkrintamosiose L. Osipauskaitė 15:13 nusileido lenkei A. Kielbasiewicz, o U. Kasparavičiūtė 14:5 neprilygo lenkei N. Kubik, atitinkamai užimtos 85 ir 94 vietos tarp 189 sportininkių.

Beatričė Žilionytė (3/6 pergalės pogrupyje) atkrintamosiose 15:11 pralaimėjo čekei S. Taborskai, Justė Tamošuitytė (3/6) 15:2 nusileido norvegei A. S. Gildernes, Grytė Stoškutė (3/6) 15:1 neprilygo ukrainietei A. Dmytruk, Patricija Vitonė (2/6) 15:9 turėjo pripažinti šveicarės V. Meyer pranašumą. Galutinėje įskaitoje atitinkamai užimtos 101, 103, 108 ir 119 vietos.

Milda Stojanaitė, Neida Maziliauskaitė ir Vestina Vegytė iškovojusios po vieną pergalę pogrupyje į atkrintamąsias nepateko ir atitinkamai užėmė 154, 167 ir 169 vietas.

Komandinėse merginų varžybose, pirmoji Lietuvos komanda įveikė Prancūzijos antrą komandą ir pateko tarp 16 geriausiųjų. Kovoje dėl patekimo į 8 pralaimėjo nugalėtojomis tapusioms Ukrainos sportininkėms, bet susitikime dėl vietų 45:37 įveikė šveicares ir galutinėje įskaitoje užėmė 15 vietą tarp 26 komandų.

Antroji Lietuvos merginų komanda į 16-uką nepateko pralaimėjusios estėms 45:22 ir užėmė 22 vietą.

Komandinėse varžybose vaikinų grupėje abi Lietuvos sportininkų komandos pralaimėjo pirmuosiuos susitikimus ir nepateko į 16-uką. Galutinėje įskaitoje užėmė 26 ir 29 vietas tarp 35 komandų.

Barselonoje (Ispanija) kasmetinėje Pasaulio suaugusiųjų taurėje dalyvavo per 300 fechtuotojų, kuriame kovėsi 3 Lietuvos atstovės. Viktė Ažukaitė pogrupyje laimėjo 4 kovas iš 6, Lurdė Grabovskytė ir Aušrinė Šimkutė iškovojo po tris pergales. Visos lietuvės pateko į atkrintamąsias, tačiau nei vienai nepavyko patekti tarp 128 geriausiųjų. V. Ažukaitė 13:10 nusileido graikei N. Rodopoulou, L. Grabovskytė 15:11 pralaimėjo Kanados sportininkei A. Verret, o A. Šimkutė 15:13 neprilygo ukrainietei D. Zabolotnai. Sportininkės atitinkamai užėmė 167, 198 ir 210 vietas tarp 310 dalyvių.