Lietuvos taurė – V. Ažukaitei ir D. Vaivadai

2019 m. gruodžio 7 d. geriausi Lietuvos fechtuotojai, bei svečiai iš Latvijos ir Baltarusijos rinkosi į Kauną, kur vyko Lietuvos fechtavimo žiemos čempionatas „Lietuvos Taurė 2019” – antrasis suaugusiųjų taurės etapas. Visą dieną vykusios kovos pateikė netikėtumų, demonstravo aukštą lygį, o iš sportininkų veržėsi emocijos. Varžybose dalyvavo 41 moteris ir 43 vyrai.

Kovas dėl taurės pradėjo moterys. Nenugalima buvo Viktė Ažukaitė, kuri pogrupyje įveikė visas varžoves ir nors varžybų reitinge gavo 3 numerį, atkrintamosiose nesunkiai nukeliavo iki pusfinalių. Kovoje dėl patekimo į finalą V. Ažukaitė susitiko su komandos drauge P. Bajorūnaite. Baigtis buvo nenuspėjama iki pat galo, likus 10 sec. pridėto laiko V. Ažukaitė laimėjo vos vienu tašku 15:14 ir pateko į finalą. Finalinė kova vyko su Emilija Serapinaite, kuri pogrupiuose pralaimėjo dvi kovas, bet parodė charakterį ir atkrintamosiose įveikė visas varžoves pakeliui į finalą. V. Ažukaitė įveikė E. Serapinaitę 15:7 ir džiaugėsi nugalėtojos titulu. Bronzos medaliais pasipuošė Paulina Bajorūnaitė ir latvė Marta Dobkevica.

Vyrų grupėje buvo išties daug permainingų kovų, netikėtų pergalių ir pralaimėjimų. Geriausiai sekėsi Dovydui Vaivadai, kuris startavęs sunkiai, pogrupyje laimėjęs 3 kovas iš 5, atkrintamosiose varžovams nepaliko jokių vilčių. Finale palaužęs be pralaimėjimų kovojusį latvį Pavel Švecovs, iškovojo nugalėtojo vardą. Bronzos medalius iškovojo Edgaras Dvariškis (laimėjęs visas kovas pogrupyje, pusfinalyje pralaimėjo D. Vaivadai 15:11) ir Arnas Salokas (pralaimėjęs 1 kovą pogrupyje, pusfinalyje pralaimėjo P. Švecovs 15:8).

Pasibaigus „Lietuvos Taurė 2019” varžyboms, tradiciškai buvo apdovanoti geriausi praėjusio sezono fechtuotojai.

U17 kategorija – Lurdė Grabovskytė ir Alan Rynkevič

U20 kategorija – Olivija Mašalo ir Leonardas Kalininas

Suaugusių kategorija – Paulina Bajorūnaitė ir Tomas Makarovas

Visus varžybų rezultatus galite rasti – moterys, vyrai.
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *