R. Jukna 19-as U23 etape Austrijoje

2019 m. Lapkričio 30 – Gruodžio 1 d. Miodlinge (Austrija) vyko Europos U23 taurės etapas. Jame dalyvavo 5 Lietuvos sportininkai – Rokas Jukna, Arnas Salokas, Algirdas Fitkevičius, Aistė Seniutaitė ir Viktė Ažukaitė, o varžybos surinko beveik 200 sportininkų iš Austrijos, Vokietijos, Čekijos, Slovakijos, Kroatijos, Rusijos, Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Olandijos ir kt.

Šeštadienį startavo vyrai. Geriausiai sekėsi Rokui Juknai, kuris pogrupyje nugalėjo 5 varžovus, o rusui A. Rassolov pralaimėjo vos vienu dūriu. Geras pasirodymas pogrupyje, atkrintamosiose suteikė aukštą – 10 reitingo numerį, tad R. Jukna galėjo praleisti pirmojo rato kovą ir iš karto patekti tarp 64 geriausiųjų. Dėl patekimo į 32 R. Jukna įveikė austrą J. Senfter. Deja, patekti į Top16 nepavyko. Po įtemptos kovos, rezultatu 15:11, lietuvis pralaimėjo šveicarui N. Hatz, kuris vėliau džiaugėsi sidabro medaliu. Galutinėje įskaitoje užimta 19 vieta tarp 89 fechtuotojų. Arnas Salokas pogrupyje įveikė 2 varžovus iš 5, geras dūrių koeficientas užtikrino patekimą tarp 64 geriausiųjų. Tačiau, patekti tarp 32 nepavyko, A. Salokas rezultatu 15:12 pralaimėjo šveicarui J. Borer ir galutinėje įskaitoje užėmė 50 vietą. Algirdas Fitkevičius taip pat nugalėjo 2 iš 5 priešininkų, tačiau atkrintamosiose rusas V. Artiukhov pasirodė stipresnis, A. Fitkevičius pralaimėjo 15:9 ir užėmė 65 vietą.

Sekmadienis buvo skirtas moterų špagos rungčiai. Geriausiai sekėsi Viktei Ažukaitei. Pogrupyje įveikusi 4 priešininkes iš 5, iš karto pateko tarp 64 geriausiųjų. Deja, pirmoji atkrintamųjų kova dėl patekimo į 32 buvo lemtinga. Po permainingos kovos, vos vieno dūrio skirtumu V. Ažukaitė pralaimėjo Čekijos sportininkei T. Jasnai. Galutinėje įskaitoje užimta 35 vieta tarp 89 sportininkų. Jaunimo U20 kategorijoje vis dar startuojanti Aistė Seniutaitė pogrupyje nugalėjo 2 varžoves iš 5. Atkrintamosiose įveikti šveicarės I. Burkhard nepavyko, A. Seniutaitė pralaimėjo 15:5 ir užėmė 65 vietą.

Visus varžybų rezultatus galite rasti čia

Ateinantis savaitgalis taip pat žada puikias varžybas. Gruodžio 7 d. Kaune, vyks „Lietuvos Taurė” 2019 suaugusiųjų fechtavimo varžybos. Daugiau informacijos galite rasti čia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *