Rasa Rimgailienė iškovojo sidabrą pasaulio veteranų fechtavimo čempionate

Spalio 11-16 d. Štralzunde (Vokietija) vykusiame pasaulio veteranų fechtavimo čempionate startavo ir Lietuvos špagininkų trejetukas – Rasa Rimgailienė, Audronė Fitkevičienė ir Jurijus Mašalo. R. Rimgailienės įspūdingas pasirodymas jai atnešė vietą ant medalininkų pakylos, lietuvė iškovojo sidabro medalį moterų špagos virš 60 metų rungtyje.

Nors R. Rimgailienės varžybų startas nebuvo idealus – 4 pergalės iš 6 pogrupyje ir 13 varžybų reitingo vieta tarp 65 dalyvių, tačiau atkrintamąjame etape mūsų vetaranė buvo nesustabdoma iki pat finalo. R. Rimgailienė pirmoje kovoje įveikė vokietę Angelą Kumich (10:8), toliau sekė pergalė prieš italę Gianną Cirillo (5:3), ketvirtfinalyje – prieš amerikietę Suzanną Marx (10:5), o pusfinalyje – prieš prancūzė Corrine Aubailly (10:9). Tik finale R. Rimgailienė, susitikusi su šios amžiaus grupės reitingo lydere amerikiete Elisabeth Kocab, pralaimėjo 6:10.

Jurijus Mašalo, dalyvavęs vyrų virš 50 m. špagos varžybose, kovas pradėjo netgi kiek geriau, nei R. Rimgailienė – savo pogrupyje nugalėjo 5 priešininkus iš 6, tuo užsitikrindamas 8 varžybų reitingo vietą tarp 84 čempionato dalyvių. Pirmoji atkrintamojo etapo kova su šveicaru Borisu Drahusak, J. Mašalo buvo sėkminga (10:6), tačiau mūsų atstovas suklupo bandydamas prasiveržti į 16-uką, pralaimėdamas italui Alessandro di Bella rezultatu 6:10 ir galutinėje įskaitoje užėmė 19 vietą tarp 84 dalyvių.

Trečioji lietuvė, kuriai tai buvo pirmosios tokio rango varžybos, pasirodė kukliau. Audronė Fitkevičienė, dalyvavusi moterų špagos virš 50 metų rungtyje, pogrupyje pralaimėjo visas kovas bei pirmąjį susitikimą atkrintamąjame etape ir tarp 47 dalyvių užėmė paskutiniąją vietą.

Rimgailienės sidabras pasaulio čempionate – ne naujiena Lietuvos veteranų fechtavime. Pati R. Rimgailienė 2008 m. laimėjo auksą, o J. Mašalo 2012 m. iškovojo bronzą. Abu fechtuotojai yra ir treneriai, išugdę ne vieną gabų auklėtinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *