Sudėtingos fechtavimo dvikovos Europos jaunių ir jaunimo čempionate

2024 m. Vasario 22-26 d. Neapolyje (Italija) vyko Europos jaunių ir jaunimo čempionatas, kuriame Lietuvą atstovavo 11 špagistų ir 1 rapyristas.

Europos čempionatas prasidėjo jaunių vaikinų špagos varžybomis. Geriausiai sekėsi Ryčiui Raukčiui, kuris pogrupyje įveikė tris priešininkus ir atkritamosiose startavo iš 71 reitingo pozicijos. Tačiau, jau pirmoji kova iki 15 dūrių nebuvo sėkminga, lietuvis 15:13 pralaimėjo čekui Jakub Michek ir užėmė 80 vietą tarp 127 dalyvių.

Kajus Gasčiauskas laimėjęs dvi pergales pogrupyje, atkrintamosiose kovoje dėl patekimo tarp 64 geriausiųjų, 15:8 nusileido rumunui Stefan Railean ir užėmė 91 vietą. Po vieną pergalę pogrupiuose laimėję Ignas Radzevičius ir Mantas Kriaučiūnas neperžengė atkrintamųjų barjero ir atitinkamai užėmė 98 ir 117 vietas.

Merginų jaunių špagos grupėje Liepai Osipauskaitė pavyko prasibrauti tarp 64 geriausiųjų. Pogrupyje sportininkė iškovojo 3 pergales, atkrintamosiose 15:9 nugalėjo sportininkę iš Sakartvelo Kristina Kankiia, bet kovoje dėl patekimo į 32, 15:8 nusileido Europos čempione tapusiai ukrainietei Annai Maksymenko. Galutinėje įskaitoje L. Osipauskaitė užėmė 61 vietą tarp 109 dalyvių.

Čempionate debiutavusiai 13-metei Beatričei Žilionytei, pogrupyje pavyko iškovoti dvi pergales ir patekti į atkritamąsias, tačiau kovoje dėl patekimo tarp 64 geriausiųjų, lietuvė nusileido čekei Amalie Valentovai 15:6 ir galutinėje įskaitoje užėmė 76 vietą. Po vieną pergalę iškovojusios Milda Stojanaitė ir Urtė Kasparavičiūtė į atkritamąsias nepateko ir atitinkamai užėmė 85 ir 86 vietas.

Jaunimo vaikinų grupėje Lietuvą atstovavo Matas Medišauskas, kurio iškovotų dviejų pergalių neužteko siekiant patekti į atkrintamąsias. Pritrūko vos vieno papildomai įdurto dūrio, sportininkas užėmė 81 vietą tarp 107 fechtuotojų.

Merginų grupėje Kamila Jonynaitė pogrupyje įveikė tris priešininkes ir gavo 58 reitingo numerį. Tačiau, kovoje dėl patekimo į 64, lietuvė 15:11 nusileido švedei Linneai Eriksson. Galutinėje įskaitoje užimta 65 vieta tarp 97 dalyvių.

Kitai Lietuvos špagistei Monikai Narbutaitei, varžybos nesusiklostė, pralaimėjusi visas kovas pogrupyje sportininkė užėmė 95 vietą.

Rapyros jaunimo grupėje kovojęs Danielius Juras, laimėjo vieną kovą pogrupyje, bet to neužteko, kad sportininkas prasibrautų į kitą varžybų etapą. Galutinėje įskaitoje užimta 74 vieta tarp 87 dalyvių.

Į Balandžio 12-17 d. Saudo Arabijoje organizuojamą Pasaulio jaunimo čempionatą vyks du Lietuvos fechtuotojai – Kamila Jonynaitė ir Danielius Juras.