Tarptautinėse arenose – lietuviai tarp 64 geriausiųjų

Antrasis metų savaitgalis buvo gausus Lietuvos fechtuotojų startais, Bratislavoje (Slovakija) vyko jaunių pasaulio taurės etapas, kuriame dalyvavo 15 lietuvių, o Berlyne (Vokietija) – kasmetinis „Baltoji Meška” fechtavimo suaugusiųjų turnyras, kuriame jėgas išbandė 10 Lietuvos atletų.

Jaunių varžybose geriausiai sekėsi Beatričei Žilionytei, užėmusiai 49 vietą tarp 283 varžovių. Pogrupyje sportininkė laimėjo 4 kovas iš 6, atkritamosiose gavo 58 reitingo numerį ir pirmoje rato kovoje įveikė vokietę G. Neuber 15:11, antroje nugalėjo ispanę E. Puig Jimenez 15:10 ir tik kovoje dėl patekimo į 32, 15:12 pralaimėjo amerikietei J. Korfonta.

Liepa Osipauskaitė pogrupyje laimėjo 3 kovas, atkrintamosiose laimėjo pirmą dvikovą 15:12 prieš aukštesnį reitingą turėjusią bulgarę E. Racheva, tačiau dėl patekimo į 64 vos vienu dūriu 15:14 nusileido lenkei A. Goczal ir galutinėje įskaitoje užėmė 113 vietą. Patricija Vitonė turėjusi 3 kovas pogrupyje, atkrintamosiose neperžengė pirmo laiptelio, 15:4 turėjo pripažinti amerikietės A. Reid pranašumą ir galutinėje įskaitoje užimti 155 vietą.

Kitos Lietuvos sportininkės neįveikė pogrupių barjero, Neida Maziliauskaitė užėmė 201 vietą, Justė Tamošuitytė – 222 vt., Milda Stojanaitė – 232 vt., Vestina Vegytė – 234 vt., Urtė Kasparavičiūtė – 264 vt.

Jaunių vaikinų grupė sulaukė 316 dalyvių iš viso pasaulio. Geriausiai sekėsi Kajui Gasčiauskui, kuris užėmė 162 vietą. 3 iš 6 kovų pogrupyje laimėjęs sportininkas, gavo 143 reitingo numerį, tačiau 15:13 atkrintamosiose nusileido Vokietijos atstovui J. Martin.

Taip pat po tris kovas porgupiuose laimėję sportininkai Daniel Volkov, Mantas Kriaučiūnas ir Benas Šimkevičius, pralaimėjo pirmąsias dvikovas iki 15 dūrių ir atitinkamai užėmė 167, 186 ir 188 vietas. Rytis Rauktys, Ignas Radzevičius ir Adomas Bielskis neįveikė pogrupių barjero ir atitinkamai užėmė 228, 229 ir 284 vietas galutinėje įskaitoje.

Berlyne vykusiose moterų špagos varžybose geriausiai sekėsi Viktei Ažukaitei. Pogrupyje pralaimėjusi vos vieną kovą, atkritamasias sportininkė pradėjo iš 20-os reitingo vietos. 15:11 įveikusi vokietę D. Liers pateko tarp 64 geriausiųjų, tačiau kovoje dėl patekimo į 32, vos vienu dūriu 15:14 pralaimėjo ispanei H. Linares ir galutinėje įskaitoje užėmė 37 vietą tarp 144 fechtuotojų.

Prasibrauti tarp 64 geriausiųjų pavyko ir dar dviems Lietuvos sportininkėms. Aušrinė Šimkutė (5/6 pergalės pogrupyje) ir Lurdė Grabovskytė (4/6 pergalės pogrupyje) atkrintamosiose startavo iš 24 ir 44 pozicijų. A. Šimkutė 15:9 nugalėjo vokietę L. Amian, bet dėl patekimo į 32 nusileido vokietei J. Kohlmann 15:10. L. Grabovskytė 15:6 nepaliko vilčių vokietei A. Amler, tačiau italės C. Accardi įveikti nepavyko 15:13. Galutinėje įskaitoje atitinkamai užimtos 39 ir 48 vietos.

Su vienu pralaimėjimu pogrupyje startavusi Olivija Mašalo, atkrintamosiose suklupo ties pirmuoju ratu, 15:12 turėjo pripažinti vokietės R. Krause pranašumą, galutinėje įskaitoje užimta 67 vieta. Monika Narbutaitė ir Elzė Adomaitytė turėjo po 2 pergales pogrupiuose, bet kovose iki 15 dūriu, M. Narbutaitė 15:8 nusileido vokietei A. Jonas, o E. Adomaitytė po dramatiškos kovos 13:12 pralaimėjo vokietei G. H. Sancho. Galutinėje įskaitoje atitinkamai užimtos 100 ir 106 vietos. Mildai Kikaitei varžybos nesusiklostė, sportininkei nepavyko įveikti pogrupių barjero.

Vyrų grupėje geriausiai sekėsi Mindaugui Tamošiūnui. Vienas pralaimėjimas pogrupyje suteikė 30-ą reitingo vietą, tad sportininkas iš karto pateko į 128. Tačiau, kova dėl patekimo į 64 nebuvo sėkminga, 15:6 pralaimėjo olandui R. Derksen. Galutinėje įskaitoje užimta 67 vieta iš 249 dalyvių.

Po 4 kovas pogrupiuose laimėję Arnas Salokas ir Leonardas Kalininas sėkmingai įveikė pirmąjį atkrintamųjų ratą. A. Salokas 13:10 įveikė vokietį A. Tettenborn, o L. Kalininas 15:11 nugalėjo italą F. Checco. Kovose dėl patekimo į 64, A. Salokas pralaimėjo 15:12 vokiečiui H.K. Kolditz, o L. Kalininas 15:11 nusileido vokiečiui A. Hoch. Galutinėje įskaitoje sportininkai atitinkamai užėmė 83 ir 94 vietas.