Fechtuotojų startai Kanadoje, Rumunijoje ir Danijoje

Lietuvos fechtuotojai kovėsi suaugusiųjų Pasaulio taurėje Vankuveryje (Kanada), kadetų taurėje Kopenhagoje (Danija) ir U14 Europos taurės etape Timisoaroje (Rumunija).

Fantastiškai pasirodė rapyra kovojantis Dominik Juras. Europos U14 fechtavimo taurės etape sportininkas iškovojo sidabro medalį!

Pogrupyje laimėjęs visas kovas, atkrintamosiose startavo iš antrosios reitingo pozicijos. Dominikas 15:6 nugalėjo turką Ali Bulut Yildiz, 14:11 įveikė vengrą Hunor Katona, dėl patekimo į pusfinalius po įnirtingos kovos 15:14 laimėjo prieš turką Ali Arikan, o kovoje dėl finalo net 15:3 nugalėjo rumuną Matei Lita. Dvikovoje dėl aukso medalio lietuvis 15:13 nusileido rumunui Filip Efros. Iš viso varžybose dalyvavo 63 fechtuotojai.

Pasaulio taurės etape Vankuveryje, Lietuvą atstovavo Olivija Mašalo. Sportininkė pogrupyje laimėjo tris kovas iš šešių. Atkrintamosiose gavusi 92 reitingo numerį pirmojo rato kovoje nusileido ispanei Sarai Callejai Fernandez 15:9, kurią pogrupyje nugalėjo 5:3. Galutinėje įskaitoje užimta 130 vieta tarp 205 sportininkių.

Kadetų taurės etape Kopenhagoje dalyvavo gausi jaunųjų Lietuvos sportininkų delegacija. 17 sportininkų kovėsi tarp beveik 500 fechtuotojų iš visos Europos.

Merginų grupėje geriausiai sekėsi Liepai Osipauskaitei ir Mildai Stojanaitei, kurioms pavyko prasibrauti į geriausiųjų 64. Po tris pergales pogrupiuose turėjusios sportininkės, atkrintamosiose iš karto pateko tarp 128 geriausiųjų. L. Osipauskaitė dėl patekimo į 64, 15:9 įveikė ispanę Garcia Perez, bet 15:13 nusileido 3-ią varžybų reitingą turėjusiai britei Oliviai Eadie. M. Stojanaitė 15:11 nugalėjo estę Julia Tsimelzon ir vos vienu dūriu 15:14 pralaimėjo italei Vittoriai Lazzari. Galutinėje įskaitoje atitinkamai užimtos 50 ir 63 vietos tarp 199 sportininkių.

Atkrintamosiose po vieną kovą laimėjo Neida Maziliauskaitė (3/6 pergalės pogrupyje), Justė Tamošuitytė (3/6 pergalės pogrupyje) ir Urtė Kasparavičiūtė (2/6 pergalės pogrupyje). Sportininkės atitinkamai užėmė 101, 104 ir 121 vietas.

Vestina Vegytė (3/6 pergalės pogrupyje). Beatričė Žilionytė (2/5 pergalės pogrupyje) ir Patricija Vitonė (2/6 pergalės pogrupyje) pralaimėjo pirmas atkrintamųjų rato kovas ir atitinkamai užėmė 129, 134 ir 153 vietas. Grytei Stoškutei nepavyko peržengti atkrintamųjų barjero, užimta 190 vieta.

Vaikinų grupėje geriausiai sekėsi Ignui Radzevičiui, kuriam pavyko prasibrauti tarp 128 geriausiųjų. Tris iš šešių dvikovų pogrupyje laimėjęs sportininkas, atkrintamosiose 15:11 nugalėjos turką Onur Saracoglu, bet 15:9 nusileido varžybų nugalėtojui suomiui Kerkko Jarvi ir galutinėje įskaitoje užėmė 113 tarp 237 dalyvių.

Ties pirmuoju atkrintamųjų ratu suklupo Benas Šimkevičius (3/6 pergalės pogrupyje), Dominykas Gavrinas (2/5 pergalės pogrupyje) ir Adomas Bielskis (2/6 pergalės pogrupyje). Sportininkai atitinkamai užėmė 152, 164 ir 185 vietas.

Po vieną pergalę pogrupyje laimėję sportininkai –
Mantas Kriaučiūnas, Daniel Volkov, Rytis Rauktys ir Kajus Gasčiauskas į atkrintamąsias nepateko ir atitinkamai užėmė 190, 191, 202 ir 208 vietas.