Vaikų fizinio aktyvumo didinimas fechtavimo sporto šakos pagalba

Fechtavimas – tai sparčiai populiarėjanti ir vis daugiau dėmesio jaunimo tarpe sulaukianti dvikovinė sporto šaka. Dauguma pradedančiųjų lankyti fechtavimo užsiėmimus yra 11-13 metų vaikai ir paaugliai. Jau pirmaisiais užsiėmimų metais iškyla poreikis jauniesiems fechtuotojams sudaryti sąlygas išmėginti savo jėgas varžybose, pasitikrinti savo gebėjimus ir įgūdžius, todėl nuolatinis varžybų organizavimo užtikrinimas šiai amžiaus grupei yra esminė sąlyga sėkmingai fechtavimo sporto šakos plėtrai šalyje.

To pasekoje Lietuvos fechtavimo federacija (LFF) pateikė paraišką į Sporto rėmimo fondą ir gavo finansavimą fechtavimo sporto inventoriui įsigyti.

Projekto „Varžybų organizavimo užtikrinimas atnaujinant varžybinę fechtavimo įrangą” pagrindinis tikslas yra įsigyti reikalingą įrangą, skirtą palaikyti LFF varžybų sistemos funkcionavimą, tokiu būdu sudarant sąlygas užtikrinti tinkamą visuomenės (ypač atkreipiant dėmesį į vaikų fizinį aktyvumą) fizinio aktyvumo plėtrą.

Projekto metu buvo įsigytas varžybinis inventorius – trys fechtavimo aparatai ir vienas fechtavimo takelis. Inventoriaus pagalba, bus organizuojamos nemokamos varžybos, skirtos vaikams. Kadangi šiuo metu šalyje yra paskelbta ekstremali situacija, teko nukelti projekte numatytas varžybas. Tačiau varžyboms yra ruošiamasi ir kai tik situacija šalyje pagerės bei bus leista vykdyti fizinio aktyvumo veiklas, bus rengiamos numatytos varžybos jauniesiems fechtuotojams. Planuojama organizuoti „Arimex taurė“ turnyrą ir Velykinius turnyrus Vilniuje bei Klaipėdoje. Projektas „Varžybų organizavimo užtikrinimas atnaujinant varžybinę fechtavimo įrangą” bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Sporto rėmimo fondaswww.srf.lt
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *