Trys fechtuotojai tarp 8 geriausiųjų varžybose Vroclave

2021 06 17-21 Vroclave (Lenkija) vyko vienas didžiausių tarptautinių ir ilgamečių fechtavimo turnyrų „Challenge Wratislavia„. Varžybose dalyvavo 3 amžiaus grupės – U11, U13, U15, kuriose kovėsi per 400 sportininkų iš Lenkijos, Čekijos, Ukrainos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Olandijos, Belgijos, Švedijos, Turkijos, Vengrijos bei Lietuvos.

U11 mergaičių grupėje geriausiai sekėsi Beatričei Žilionytei, kuri pogrupyje laimėjo visas kovas, atkrintamosiose taip pat įveikė visas varžoves iki pat ketvirfinalio. Deja, bet kova dėl medalio buvo lemtinga, lenkė M. Budnik laimėjo rezultatu 8:5. Lietuvė galutinėje įskaitoje užėmė aukštą 5 vietą tarp 54 sportininkų. Kita Lietuvos atstovė, Vestina Vegytė, pogrupyje laimėjo 4 kovas iš 6, o atkrintamosiose suklupo tik ties aštunfinalio riba ir galutinėje įskaitoje užėmė 14 vietą. U11 berniukų špagos grupėje Lietuva atstovų neturėjo.

U13 mergaičių špagos rungtyje Neida Maziliauskaitė ir Patricija Vitonė pogrupiuose laimėjo po dvi kovas. Patekus į atkrintamąsias, prasibrauti tarp 32 geriausiųjų nepavyko abiems sportininkėms. Galutinėje įskaitoje atitinkamai užėmė 52 ir 62 vietas. Dar vienai sportininkei, Mildai Stojanaitei, debiutas nebuvo sėkmingas, vienos pergalės pogrupyje neužteko peržengti atkrintamųjų barjerui. Iš viso dalyvavo 84 fechtuotojos. U13 berniukų grupėje Lietuvą atstovavo vienas fechtuotojas – Rytis Rauktys. Pogrupyje laimėjęs 3 kovas iš 6, atkrintamosiose parodė charakterį. Patekęs į geriausiųjų aštuntuką, vos 12:9 nusileido čekui J. Waller ir galutinėje įskaitoje užėmė 8 vietą tarp 74 sportininkų.

U15 merginų grupėje patekti į atkrintamąsias pavyko tik vienai lietuvei – Vestai Česnovaitei. 3 kovas pogrupyje laimėjusi sportininkė, dėl patekimo į 32 pralaimėjo lenkei W. Jedrzejec 15:8. Galutinėje įskaitoje užimta 45 vieta tarp 80 fechtuotojų. Liepa Osipauskaitė ir Urtė Kasparavičiūtė pogrupyje laimėjo po 1 kovą. To neužteko patekimui į atkrintamąsias. U15 vaikinų grupėje puikiai pasirodė Mindaugas Sipavičius, pogrupyje laimėjęs 4 kovas iš 6, atkrintamosiose iki ketvirtfinalio priešininkams nepaliko vilčių. Kovoje dėl medalių lietuviui nepavyko nugalėti čeko P. Volak 15:10. Galutinėje įskaitoje užimta 8 vieta tarp 71 fechtuotojo. Benas Šimkevičius pogrupyje laimėjo 3 kovas, atkrintamosiose per plauką, 13:12 nugalėjęs lenką M. Szubstarski, pateko į 32. Tačiau keliauti į šešioliktuką nepavyko pralaimėjus D.Britanijos atstovui C. Beautyman 15:9. Orestas Kunigonis ir Mantas Kriaučiūnas pogrupiuose atitinkamai laimėjo 3 ir 2 kovas, tačiau jau pirmasis atkrintamųjų barjeras buvo lemtingas ir patekti tarp 32 geriausiųjų nepavyko. Ignas Radzevičius pogrupyje įveikė 1 varžovą ir nepateko į atkrintamąsias.

Vroclave vykusios varžybos „Challenge Wratislavia” buvo paskutinės varžybos prieš vasaros atostogas. Sportininkai dabar lavins savo fizinį pasiruošimą, ilsėsis, o nuo rugpjūčio pradės ruoštis naujam sezonui.